Student internships

Start your career with a practical internship! Every year, M2C welcome students and graduates who get a chance to get to know the working environment better, gain practical experience and have the opportunity to learn from the best in the field.

# getpractice

Do you want to find out what you really enjoy? Make contacts with people in the field? Soak up the atmosphere of a successful company? Come and see for yourself how the work in different departments looks like. To try the work from the very basics for you will be a great advantage in practice.

Vacancies
získej praxi

MAIN BENEFITS

What will you do with us?

You will learn how to apply practical knowledge from school to practice. The content will be diverse, you will work as an Assistant in the operation, together with a Mentor to process documentation, operational processes, help with business offers. You have the opportunity to participate in all trainings and visit the objects on which we operate.

co u nás budete dělat

Evaluation of practice

During the internship, you will receive one long-term task for processing. The internship is then concluded with a presentation (overview of the internship, advantages, disadvantages, recommendations for M2C), processing of the business offer and evaluation by mentors.

vyhodnocení praxe

Máte zájem u nás pracovat?

 • M2C_ikons_pracovat_01

  Vyplníte formulář nebo zašlete CV

 • M2C_ikons_pracovat-02

  Vyčkáte až se Vám ozveme

 • M2C_ikons_pracovat-03

  Absolvujete osobní nebo telefonický pohovor

 • M2C_ikons_pracovat-04

  Přijdete na lékařskou prohlídku

 • M2C_ikons_pracovat-05

  Podepíšete pracovní smlouvu

 • M2C_ikons_pracovat-06

  Nastoupíte do M2C

Koho momentálně hledáme

Type of employment relationship:
Working place:

O nás

M2C působí ve třech oblastech – bezpečnost, správa budov a smart technologie. Operujeme na mezinárodní úrovni, doma jsme ale v Česku, a to už více jak čtvrtstoletí. Pro naše klienty se neustále snažíme přinášet inovativní řešení a k tomu potřebujeme právě vás – nové kolegy a kolegyně, kteří s námi potáhnou za jeden provaz. Zakládáme si na firemní kultuře, naše zaměstnance podporujeme po stránce pracovní i osobní. Chceme podávat ty nejlepší výsledky, a to jak ve vztahu k našim zákazníkům, tak pro celý náš tým.

o nás

Objekty, kde působíme


CONTACT US

Are you interested in our company?

Contact us!

Contact form

Items marked with * are required.